FIT VÝZVA - Zvedání pánve do pozice mostu | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Zvedání pánve do pozice mostu

Zvedání pánve - pozice most - Fit Výzva Vitalinstitut

Devátý cvik FIT VÝZVA

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik nebudete potřebovat žádné speciální cvičební pomůcky, kromě cvičební podložky.

Délka cvičení: 15-20 min

Počet opakování: 15 opakování po 3 sériích

Cílová skupina svalů: Svaly pánevního dna, zadní stehna

Motto dne: Makáme pro stehna pevnější, jednoduše výstavní a zdravé pánevní dno!

Jak na věc?

Pro dnešní cvičení se nalaďte představou, jak Vaše stehna dělají skvělý dojem v upnutějších kalhotách či krátké sukni. Kdo by to nechtěl? Navíc jedním cvikem posílíte i veledůležité svaly pánevního dna – problematického místa mnohých z nás, žen i mužů bez rozdílu. Tyto svaly nejsou sice vidět navenek, ale na jejich správné funkci závisí kvalita našeho každodenního života. Jejich síla, pružnost a pevnost pomáhá předcházet zdravotním problémům jakými jsou bolesti zad, inkontinence či hemoroidy. V neposlední řadě jejich optimální stav zkvalitňuje i oblast sexuálních prožitků. Proto konec řečí a pojďme si zacvičit!

Položte se na cvičební podložku, záda nechejte na zemi, ruce jsou upažené podél těla dlaněmi dolů. Nohy pokrčte v kolenou, chodidla opřete o podložku ve vzdálenosti na šířku pánve. Kolena jsou v postavení přímo nad kotníky. Toto je výchozí pozice dnešního cviku.

Zhluboka se nadechněte a s výdechem začněte zvedat pánev postupně vzhůru, obratel po obratli. Přitom zatínejte vnitřní svaly pánevní oblasti odzdola (od konečníku) směrem nahoru. Zprvu to bude možná trochu náročné, ale s narůstající praxí půjde vše snáz.

Při dnešním cvičení postačí, když pánev dostanete do pozice nižšího mostu. Horní část těla se opírá o ramena a hlava zůstává ležet na podložce. V této pozici setrvejte několik vteřin a následně opět obratel po obratli položte celý trup na podložku. Při plynulém dechu zopakujte cvik celkem 15krát po 3 sériích.

Sledujete nás a zvládáte praktikovat každý den? Gratulujeme a děkujeme za Vaši přízeň, i pár minut denně dokáže hotové zázraky. Vytrvejte v naší 14denní fit výzvě a nepřestávejte se těšit na další nové cviky!

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.