FIT VÝZVA - Zázračně účinná pozice prkna | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Zázračně účinná pozice prkna

Pozice prkna Fit Výzva Vitalinstitut

Šestý cvik FIT VÝZVY

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik nebudete potřebovat žádné speciální cvičební pomůcky, kromě cvičební podložky. Pro větší motivaci si můžete čas ve výdrži stopovat za pomoci časomíry nebo mobilu.

Délka cvičení: 10–15 min

Počet opakování: 5 kratších (30 s) a 5 delších (60 s) výdrží v pozici

Cílová skupina svalů: Komplexní cvik na celou muskulaturu (zvlášť přímé břišní svaly a svaly paží)

Motto dne: Pevnost, odolnost a síla těla i mysli vychází ze stabilního středu.

Jak na věc?

Pozice prkna je jedním z nejúčinnějších cviků pro posílení celého těla (zvláště jeho středu) a zároveň také mysli. Rozvíjí celkové vědomí o rovnováze. Pro vyrovnání těla a mysli zvolte příjemně motivační hudbu, dnešní cvičení je především o vůli vytrvat a dojít postupně k harmonii.

Na cvičební podložce přejděte z kleku do výchozího pevného vzporu na čtyřech končetinách. Paže jsou ve vzporu na předloktích, celé tělo se vytahuje šikmo vzhůru, hlava je v prodloužení těla, pohled směřuje nahoru. Ramena v této pozici tlačíme k zemi. Boky a hýždě udržujeme ve zpevněné pozici, snažíme se zachovat jednotnou linii a nevybočovat, nevystrkovat zadeček do prostoru, neklesat k zemi. Nohy se opírají o špičky. Pravidelně volně dýcháme, vědomě posilujeme výdrž v pozici.

Pozici zopakujte celkem desetkrát. Začněte delší minutovou výdrží, kterou prostřídáte výdrží 30sekundovou. Mezi jednotlivými výdržemi si udělejte krátký odpočinek, který ovšem zbytečně neprodlužujte.

Vytrvali jste? Gratulujeme! Při pravidelném praktikování pozice prkna nejen posílíte, ale také harmonizujete tělo a mysl a přispějete k celkovému souladu Vašeho organismu. Získejte pevné silné tělo od středu až do periferií! A samozřejmě pokračujte v naší 14denní fit výzvě.

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.