FIT VÝZVA - Zadní tricepsový klik | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Zadní tricepsový klik

Zadní tricepsový klik Fit Výzva Vitalinstitut

Třetí cvik FIT VÝZVY

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik budete potřebovat neklouzavou cvičební podložku a pevnou židli (eventuálně lavici, stupínek – dle Vašich možností a vybavenosti domácnosti)

Délka cvičení: 10-15 min

Počet opakování: 30 zadních tricepsových kliků (3 série po 10 opakováních)

Cílová skupina svalů: tricepsové svaly paží

Motto dne: Krásně klenuté paže jsou Vaší vstupenkou do slušivého tílka na ramínka.

Jak na věc?

K dnešnímu cvičení si nachystejte na zem podložku, která bude bránit uklouznutí. Na její horní okraj postavte pevnou židli, případně lavici či cvičební stupínek – záleží na tom, jak jste doma vybaveni. Doporučujeme oblíbenou motivační hudbu, protože dnešek bude o pevném odhodlání a skutečné výdrži.

K židli nebo jiné zvolené opoře se postavte zády, umístěte na ni ruce, a to na šíři ramen. Jako poslední nastavte umístění nohou, kterým definujete obtížnost celého cviku. Dá se cvičit s nohama pokrčenýma či zcela napnutýma. Čím blíže jsou nohy u těla, tím je cvičení lehčí. Obtížnost zvyšuje právě vzdálené nastavení nohou.

Pusťte se nyní do provádění kliků, zátěží je pouze a jen váha Vašeho vlastního těla. Plynulý pohyb nahoru a dolu můžete proložit výdrží ve vzporu. Nespěchejte. Soustřeďte se na správné provádění cviku, při kterém jsou ramena v přirozené poloze, záda rovná a krk zůstává v prodloužení těla (nikoli zapadlý mezi ramena). Dýchejte pravidelně a zhluboka. Zadní klik opakujte celkem desetkrát. Chvilku si odpočiňte a pojďte znovu. Celkem můžete zopakovat 3 série, ale pro začátek bohatě postačí jedna poctivě provedená. Záleží na Vaší momentální kondici.

Tento posilovací cvik lze modifikovat a ztížit pro náročnější. Variantou je cvičit s nataženýma nohama opřenýma o další židli. Pro skutečné fajnšmekry doporučujeme variantu s nohama nataženýma na zemi, avšak pouze na jedné ruce.

Dotáhli jste to opět až do zdárného konce? Výborně, udělujeme Vám velkou výzvovou pochvalu! Nezapomeňte nás sledovat i v dalších dnech. Pevně věříme, že začínáte být na pohybu s námi doslova závislí!

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.