Nový rok a s ním i téma redukce hmotnosti | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Začátek roku a redukce hmotnosti

Redukce hmotnosti s Vitalinstitut

Další kalendářní rok končí a něco nového na jeho konci začíná. Počátek roku je časem plánů, nadějí, vyhlídek do budoucna. Je to čas, který vnímáme velmi intenzivně a s očekáváním, co nám do života přinese. Není se proto čemu divit, že na toto období přesouváme i různé změny, které souvisejí se životním stylem. Jedním z tradičních novoročních témat je hubnutí neboli redukce tělesné hmotnosti. Poradíme Vám, jak hubnout zdravě a účinně.

Pozvolně avšak vytrvale

Základem úspěchu je vytyčit si přiměřené cíle a postupy. Prakticky neexistuje univerzální způsob, jak na věc, všichni jsme unikátní, náš organismus se řídí svými vlastními vnitřními pochody. Máme různý vztah ke sportu a fyzickým aktivitám jako takovým. Máme rozdílná povolání, která pro zdraví těla přinášejí výhody či naopak úskalí.

Pokud chceme účinně redukovat hmotnost svého těla, je potřeba se nad těmi všemi faktory zamyslet a hledat určitou formu zlatého středu na poli životosprávy. Rozhodně není zdravé změny provádět radikálně a skokově, výsledný efekt nebývá v tomto případě nikdy dlouhodobý. Zdravého hubnutí dosáhneme díky pravidelné, pozvolné a promyšlené strategii. Pokud si v této oblasti nevíte rady, neváhejte se obrátit na odborníky. Řeč je osobním trenérovi, výživovém poradci nebo ideálně obojím najednou. My o těchto profesích víme doslova vše, protože v této branži vychováváme skutečné profesionály již řadu let. Sledujte nabídku našich kurzů!

Rozhýbejte se

Pro docílení redukce hmotnosti je vhodné do běžného denního rytmu vědomě zařadit více pohybu. Možností je dost. Zvláště pokud máme sedavé zaměstnání, je třeba jej kompenzovat nějakou fyzickou aktivitou. Začít se dá docela obyčejnou pravidelnou chůzí. Je jedno, zda se projdeme cestou do práce, uděláme si delší procházku s naším čtyřnohým mazlíčkem nebo třeba místo výtahu v práci použijeme schodiště. Každý počin se při snaze o zhubnutí počítá.

Pokud se chceme začít věnovat pohybu o něco víc, vybíráme z rozličných nabídek sportovních aktivit. Cestou pro odhodlané je zkusit své tělo zdokonalit v posilovně. V tom případě, obzvlášť pokud jste začátečníky, doporučujeme využít pomoci zkušeného osobního trenéra. Služby, které Vám opravdu profesionální a zkušení jedinci umějí nabídnout, jsou doslova zázračné. Redukce hmotnosti, formování a zpevnění těla, a to vše přesně na míru Vašim potřebám. Prostudujte klíčové kompetence, které získá úspěšný absolvent našeho trenérského kurzu, získáte představu, co byste od pravého profesionála měli očekávat.

Pokud patříte k pokročilejším a cvičení je doslova Vaší vášní, zapřemýšlejte, zda by nestálo za to se v této oblasti zdokonalit. Náš institut Vám nabízí širokou škálu svých služeb – od kompletních trenérských a poradenských kurzů počínaje, přes tematicky zaměřené workshopy až po online kurzy.

Upravte jídelníček a kontrolujte dostatečný přísun tekutin

Další cestou ke zdravé redukci hmotnosti je úprava jídelníčku. Pro začátek zkuste omezit přísun sladkostí, fastfood stravy či konzumaci alkoholu. Snažte se jíst pravidelně, zato v menších dávkách. Na jídlo si najděte chvíli klidu a stravu konzumujte pomalu. Pocit zasycení se díky tomu dostaví mnohem dříve.

Zajistěte organismu přísun tekutin. Zdravé hubnutí jednoznačně podpoří pití čisté pramenité vody v dostatečném množství. U dospělého člověka se jedná alespoň o 3 litry denně. Pokud při procesu redukce hmotnosti zároveň sportujete, je třeba vodu organismu zajistit o to pečlivěji. Obecně je dobré vyloučit slazené nápoje. Pokud na pití v průběhu dne zapomínáte, vytvořte si nějakou pomůcku. Připravte si sklenici vody hned po probuzení a další jednu vypijte před každým jídlem v průběhu dne (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Výsledky se jistě dostaví, přísunem vody do těla nelze udělat chybu.

Pokud máte zájem o promyšlenou strategii redukčního stravovacího plánu přímo Vám na míru, vyhledejte rady a pomoci výživového specialisty. Nebo se o výživě můžete něco praktického sami naučit prostřednictvím našich kurzů pro výživové poradce. Vyberte si z naší pestré nabídky a dejte svému životu nový směr. Možná ve Vás dřímá neobjevený potenciál, který s naší pomocí rozvinete.

Za dobrou práci se odměňte

Na Vaší cestě k vysněnému tělu budete překonávat nejedno úskalí. Hubnutí je proces vyžadující sebekázeň. Občas je proto nezbytné se motivovat. A tady záleží čistě na Vaší preferenci, co pro Vás bude onou magickou odměnou za dobře odvedenou práci. Při redukci hmotnosti se přímo nabízí nějaký hezký nový kousek oblečení, který jen zdůrazní výsledek, kterého se Vám podařilo dosáhnout. Ale možností je samozřejmě nepřeberně. Vymyslete pro sebe něco hezkého a odměňte se, až se Vám podaří dosáhnout vysněné mety v procesu zdravého hubnutí.

Radost ze života

Ať už se jedná o jakékoli pozitivní změny v životě, zdravé hubnutí nevyjímaje, je užitečné do celé akce jít s pozitivním nábojem a očekáváním dobrého výsledku. Vědomě pěstovaná radost ze života dokáže skutečné divy. Když záříte, dokážete zažehnout nadšení i v ostatních. A tím vlastně získáváte dobro nejen pro sebe, ale i pro své okolí. I kdyby nic jiného, s lehkostí a úsměvem se životem vždycky kráčí snáz.