FIT VÝZVA - Vysoké prkno | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Vysoké prkno s přetočením na stranu

Vysoké prkno s přetočením na stranu Fit Výzva Vitalinstitut

Osmý cvik FIT VÝZVA

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik nebudete potřebovat žádné speciální cvičební pomůcky, kromě cvičební podložky.

Délka cvičení: 10 min

Počet opakování: 5 výdrží na každou stranu, tedy celkem 10

Cílová skupina svalů: Komplexní cvik na celou muskulaturu (zvlášť svaly paží a středu těla)

Motto dne: Otočte se v pozici prkna a brzy se budou všichni otáčet za Vaší krásnou postavou!

Jak na věc?

A máme tady opět naši oblíbenou pozici prkna. Tentokrát ve vysoké variantě na propnutých pažích, a navíc s bonusem – přetáčením do stran. Žádné speciální cvičební pomůcky, v tomto geniálním posilovacím cviku si opět vystačíte pouze s vahou vlastního těla. Takže výmluvy stranou a pojďme na věc. Tato nesmírně účinná pozice Vás vytáhne do všech směrů a účinně zpevní celé tělo.

Na cvičební podložce přejděte z kleku do výchozího pevného vzporu na natažených pažích. Celé tělo se vytahuje šikmo vzhůru, hlava je v prodloužení těla, pohled směřuje nahoru. Ramena v této pozici tlačíte k zemi. Boky a hýždě udržujte zpevněné, snažíte se zachovat jednotnou linku těla. Nohy se vzadu opírají o špičky. Pravidelně volně dýchejte. Jakmile jste v pozici prkna ustálení, pojďte na přetočení do strany.

Levou ruku s nádechem odlepíte od podložky a pošlete ji vzhůru. Celé tělo se přetočí, pravý bok směřuje k zemi. Nepropadáte se bokem k zemi, boční linie těla by měla zůstat neporušená. Nohy se opírají o hranu spodního (tj. pravého) chodidla. Setrvejte ve výdrži a zklidněte dech. Na druhou stranu se dostanete přes základní pozici vysokého prkna, a to úplně stejným postupem. Nahoru potom směřuje pravá ruka, na podložce zůstává levá. Levý bok je blíž k zemi, nohy se opírají o hranu levého spodního chodidla.

Pokuste se zvládnout celkem 10 výdrží, 5 na každou stranu.

Opět jste zabodovali na jedničku? Gratulujeme. Všechny pozice s výdrží jsou otázkou silného odhodlání. Je krásné, že v tom jedete s námi. Vytrvejte a užívejte si naplno účinků pravidelného posilování na vlastní kůži. I pár minut denně dokáže zázraky.

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.