FIT VÝZVA - Výpady pro zpevnění hýždí a stehen | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Výpady pro zpevnění hýždí a stehen

Výpady pro zpevnění hýždí a stehen Fit Výzva Vitalinstitut

Druhý cvik FIT VÝZVY

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik v základní obtížnosti nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Pro zvýšení náročnosti použijte dvě kilové činky (náhradou poslouží dvě 1,5 l pet lahve naplněné vodou).

Délka cvičení: 15 min

Počet opakování: 10 výpadů na každou stranu (20 dohromady)

Cílová skupina svalů: hýždě a stehna

Motto dne: Krásně tvarované nohy a zpevněný zadeček zvýší Vaše sebevědomí!

Jak na věc?

V místnosti vykliďte dostatečný prostor, aby Vám při provádění výpadů nic nepřekáželo. Pokud máte náladu, zvolte dynamickou hudbu, která Vás udrží v tom správném tempu.

Postavte se vzpřímeně, zatáhněte břicho a vytáhněte se rovně nahoru ze zad. Chodidla rozkročte na šíři boků, paralelně srovnané špičky směřují vpřed. Pravou nohou vykročte kupředu, jako když chcete udělat velký krok a zastavte se. Koleno a lýtko přední nohy svírají nyní pravý úhel, koleno je v pozici přímo nad kotníkem, celé chodidlo je pevně spojené s podložkou. Zadní noha nerotuje, zůstává rovně, její koleno směřuje dolů, chodidlo se opírá pouze o špičku, pata je ve vzduchu.

Pro zvýšení náročnosti cviku vezměte do každé ruky kilovou činku. Dobře poslouží i 1,5 l pet lahev naplněná vodou.

Při správném provádění cviku dbejte na zpevněné bříško a stále rovná záda. Ve výpadu setrvejte, než napočítáte do deseti, a poté přední nohu jedním pohybem vraťte zpět a přinožte. To samé opakujte na druhou stranu. Celkem doporučujeme alespoň dvacet opakování.

Další úspěch za Vámi? Gratulujeme a doufáme, že to nevzdáte ani zítra. Těšte se, co jsme pro Vás nachystali dál. Přejeme zdar Vašim aktivním krokům kupředu!

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.