Trenér OCR | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Trenér OCR

TRENÉR OCR

Fenomén posledních několika let… extrémní překážkové závody-OCR. Anglická zkratka Obstacle course racing. Co si pod tím představit? Přelézt zeď, přeručkovat, uběhnout 10 km v terénu, plavat, šplhat, nosit těžká břemena, házet oštěpem, plazit se pod drátem… zkrátka dělat spoustu věcí, které by člověk asi normálně nedělal. Vystoupení ze zóny vlastního komfortu, za každého počasí a posouvání svých vlastních hranic. Ne nadarmo se říká… pochopíš až v cíli!

Zakladatel této nejznámější formy závodů pod názvem Spartan race, je Joe De Sena, který začínal v roce 2009 ve Spojených státech s prvními závody. Dnes se tomuto sportu věnuje mnoho lidí po celém světě. U nás pak známe lokální pořadatele pod názvy Gladiátor race, Predator race a další řada menších. Také už zde máme Českou asociaci překážkových sportů a vlastní Mistrovství ČR v OCR.

O jaký kurz jde?

Jak už popis tohoto sportu napovídá, požadavky na přípravu jsou naprosto komplexní. Ten, kdo chce vítězit, musí být dobrý běžec, mít sílu, dynamiku a koordinační schopnosti celého těla. OCR trenér je prakticky orientovaný kurz připravující absolventy na práci s vlastními klienty. Studenty vede k osvojení si kondičně dynamických schopností tak, aby bylo možno je aplikovat do praxe v průběhu tréninku. Absolvent kurzu zvládne techniku běhu, naučí se diagnostikovat rozvoj kondičních, dynamických a vytrvalostních schopností tak, aby je mohli zařadit do vlastní praxe.

Pro koho kurz určen?

Úplně pro každého, kdo má chuť si zvýšit kvalifikaci v oblasti trenérství a přípravy na extrémní překážkové závody.

Kdy, kde a jak mohu začít?

Se studiem tohoto kurzu lze začít kterýkoli den probíhající výuky. Samotná délka kurzu je individuální a závisí na zvládnutí všech studijních povinností. Průměrně se pohybuje mezi 2-3 měsíci. Každý student obdrží na začátku kurzu index s určenými studijními povinnostmi zakončenými formou zápočtu a zároveň určitý počet cvičebních hodin ve fitness studiu. Zápočty teoreticko-praktického charakteru (např. diagnostika pohybového aparátu, funkční anatomie tkání pohybového systému apod.) se po dohodě s lektorem skládají přímo během výuky. Dále je potřeba absolvovat 3 povinné semináře a 2 intenzivní výukové víkendy se zaměřením na příslušnou problematiku.

Co se naučím?

Takže už žádné další: „Začnu až od příštího týdne, až budu mít více času, až od příštího měsíce,…“. Moc dobře víš, že s tímto přístupem nezačneš nikdy!

Cena kurzu

Cena za kurz 11 900 Kč 

Kurzovné je nyní do konce února ve slevě za 8 900 Kč

Cena kurzu je konečná bez jakýchkoliv dalších nákladů na vstupy do tělocvičen apod. Využijte akční nabídky ještě dnes!

Speciální slevy
Přijdete samiPřijdete ve dvouPřijdete ve třech
Plná cenaSleva 10%Sleva 20%

 

Osnova specializačního víkendu pro trenéry OCR:

Bc. František Otec – osobní trenér 606 837 033, fotec@seznam.cz, FB Osobní trenér František Otec,
IG osobní_trener_frantisek_otec, trenér STG Rokycany