FIT VÝZVA - Přednožení v podřepu | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Přednožení v podřepu

Přednožení v podřepu Fit Výzva Vitalinstitut

Čtrnáctý cvik FIT VÝZVA

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik nebudete potřebovat žádné speciální cvičební pomůcky.

Délka cvičení: 10 min

Počet opakování: 5 přednožení s výdrží na každou stranu (vystřídat nohy)

Cílová skupina svalů: Svaly spodní poloviny těla (zvláště čtyřhlavý stehenní sval), svaly středu

Motto dne: Udržet rovnováhu je Vaše dnešní zkouška odvahy.

Jak na věc?

Dnešní cvik je velmi zajímavý hned z několika důvodů. Kromě posílení svalů spodní poloviny těla přispívá pozitivně k aktivaci hloubkového stabilizačního systému, tedy má vliv na správné držení těla. Řeč je o přednožování jedné nohy v podřepu. Díky němu můžete účinně posílit Vaše nohy a šlachy v kolenou a podpořit mobilitu kyčelních kloubů. Pojďme jej vyzkoušet v praxi.

Základní pozicí je klasický podřep. Ve chvíli, kdy se na to cítíte, přednožte jednu nohu a předpažte obě ruce. Dlaně jsou v paralelním postavení kolmo k zemi, případně můžete obě ruce spojit uchopením se za prsty. Setrvejte v přednožení, záda držte rovně. Hlava je v prodloužení těla, pohled směřuje rovně před sebe. Dýchejte volně a pokuste se ve výdrži setrvat co možná nejdéle, aniž byste ztratili stabilitu či krčili nohu v přednožení. Jakmile nemůžete déle ve výdrži setrvat, vraťte se do výchozího dřepu. Chvíli si odpočiňte a zopakujte celé na druhou stranu. Cekem se pokuste zvládnout deset poctivých výdrží.

Pro začátek je dobré trénovat u stěny a lehce se o ni opřít při ztrátě stability. Jakmile si budete jisti, můžete se bez obav přesunout do prostoru.

Cesta rovnováhy a posilování pomocí váhy vlastního těla je takřka nekonečnou výzvou, která se ovšem bohatě vyplatí. Jsme rádi, že jste se k tomuto kroku odhodlali právě s námi. 14denní fit výzva nezná výmluvy, začít žít aktivněji může opravdu každý. A nejlepší příležitost je k tomu právě teď!

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.