FIT VÝZVA - Posílení stehen a hýždí | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Pozice židle – posílení stehen a hýždí

Pozice židle – posílení stehen a hýždí Fit Výzva Vitalinstitut

Pátý cvik FIT VÝZVY

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik nebudete potřebovat žádné speciální cvičební pomůcky

Délka cvičení: 10 min

Počet opakování: 5 výdrží

Cílová skupina svalů: stehna, hýždě, zádové svaly, svaly paží

Motto dne: Tohle posezení není žádné pohovení, ale Vaše stehna a hýždě si jej zamilují!

Jak na věc?

Pozici židle zvládnou hravě i začátečníci, ovšem delší výdrž ve skutečně správném provedení se musí trénovat. Zocelíte nejen svaly, ale mobilizujete i pevnou vůli. V pozici židle zpevníte svaly stehen, hýždí, zádové svaly, protáhnete ramena i Achillovy šlachy.

Pozici začněte ve stoji. Narovnejte se a několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Chodidla rozkročte na šíři boků, prsty chodidel směřují dopředu, zpevněné ruce směřují podél těla. S hlubokým výdechem zatlačte chodidla do země. Základní nastavení těla je připravené, nyní přejděte do samotné pozice židle.

S nádechem vytáhněte ruce do vzpažení a současně s tím se pokrčujte v kolenou. Kolena pokrčte do takové úrovně, aby se Vám neodlepovaly paty od země. S dalším výdechem přeneste váhu nad paty a posouvejte boky dozadu, dejte pozor, abyste se přitom neprohýbali v zádech. Pánev zůstává mírně podsazená, svaly pánevního dna jsou vtažené. Bedra zůstávají zpevněna a celá páteř se vytahuje vzhůru, hlava je v prodloužení těla a vytahuje se směrem od ramen. Ramena, i lopatky se zatahují, paže zůstávají v prodloužení těla a dlaně míří k sobě, můžeme je i spojit.

Dech je po celou dobu hluboký a pomáhá nám prodlužovat výdrž v této silové pozici. Pokuste se v rámci jedné výdrže zvládnout 4-8 hlubokých nádechů a výdechů. Odpočiňte si ve stoji, na chvíli zavřete oči a volně dýchejte. Poté výdrž v pozici opakujte, celkem pětkrát za sebou.

Dnešní zkouška odvahy je za Vámi, výborná práce! Nezůstaňte sedět v koutě a těšte se na další sdílený posilovací cvik, již zítra.

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.