FIT VÝZVA - Posilování zádových svalů | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Posilování zádových svalů

Posilování zádových svalů Fit Výzva Vitalinstitut

Dvanáctý cvik FIT VÝZVA

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik nebudete potřebovat žádné speciální cvičební pomůcky, kromě cvičební podložky.

Délka cvičení: 10 min

Počet opakování: 20 výdrží

Cílová skupina svalů: Svaly zad, prsní svaly

Motto dne: Tahle loďka pluje správným směrem.

Jak na věc?

Dnešní posilovací cvik budeme provádět na podložce v leže na břiše. Tvar Vašeho těla vytvoří pomyslnou loďku, která kromě intenzivního protažení zádových svalů aktivuje také prsní svaly, zpevní svaly v oblasti ramenních kloubů, krční a šíjové svaly.

Položte se na břicho, ruce volně podél těla dlaněmi nahoru, nohy jsou natažené na podložce, špičky propnuté. V této základní pozici udělejte hluboký nádech a výdech a přejděte do pozice. S nádechem ruce vytáhněte dozadu nahoru, dlaně směřují paralelně proti sobě, spolu s rukami se zvedá i horní část trupu do mírného záklonu. Současně se zvedají také natažené nohy s propnutými špičkami. Hlava je v prodloužení těla, pohled směřuje dolů k podložce.

Nezvedejte se víc, než je Vám to příjemné, úplně postačí malý záklon, pokud je dobře provedený. V kolébce či loďce setrvejte po několik nádechů a výdechů, poté se s výdechem vraťte do základní pozice v leže na břiše. V krátké relaxaci podložte pro větší pohodlí ruce pod hlavu a volně dýchejte. Jakmile jste připraveni, celý cvik včetně krátké výdrži zopakujte, celkově 20krát.

Zakolébala se Vaše loďka příjemně na své cestě do přístavu aktivního života? Cvičili jste s námi i dnes, a to nás nesmírně těší. Sledujte a užívejte si naši 14denní fit výzvu i nadále!

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.