FIT VÝZVA - Posilování středu | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Posilování středu

Posilování středu Fit Výzva Vitalinstitut

Jedenáctý cvik FIT VÝZVA

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik nebudete potřebovat žádné speciální cvičební pomůcky, kromě cvičební podložky.

Délka cvičení: 15 min

Počet opakování: 10 opakování na každou stranu

Cílová skupina svalů: Svaly trupu

Motto dne: Core training – Vaše zlatá střední cesta.

Jak na věc?

Posilování středu těla je dalším z účinných cviků, které s námi během 14denní fit výzvy objevíte. Aktivujete nejen svalové řetězce trupu, ale posílíte také vnitřní stabilizační systém a rovnováhu těla celkově. Cvičení je dále účinné na stabilizaci ramenních a pánevních pletenců.

Cvičit budete na cvičební podložce. Základní pozicí je vzpor klečmo na všech čtyřech končetinách, paže jsou přitom natažené. Kolena a špičky se opírají o podložku. Páteř držíte rovně, hlava je v prodloužení těla, pohled směřuje lehce dopředu.

Proveďte několik hlubokých nádechů a výdechů v základní pozici a pojďte na cvičení. S nádechem zároveň předpažte ruku a zanožte opačnou nohu (pohyb končetin křížem, levá + pravá a naopak), pohled směřuje za vytaženými prsty ruky. Vytahujte se zároveň do obou směrů, za rukou i za nohou, aniž byste se pohnuli ze středu. Vnímejte celkovou stabilitu těla a zkontrolujte, že páteř je stále rovná. Klidně dýchejte a chvíli zůstaňte ve výdrži.

Povolte a vraťte ruku i nohu na podložku, odpočiňte si chvíli v základní pozici a celý cvik včetně výdrže zopakujte také na druhou stranu. Nezapomeňte na opačné postavení končetin. Zkuste celkem desetkrát na obě strany.

Neuvěřitelné se stává skutečným! Naše 14denní fit výzva Vás skvěle formuje na těle i na duchu. Tolik úsilí a odhodlání bude po zásluze odměněno. Nezapomeňte nás sledovat, těšíme se na Vás s dalším posilovacím cvikem.

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.