FIT VÝZVA - Posilování středu těla | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Posilování středu – šikmé břišní svaly

Šikmé břišní svaly Fit Výzva Vitalinstitut

Třináctý cvik FIT VÝZVA

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik nebudete potřebovat žádné speciální cvičební pomůcky, kromě cvičební podložky.

Délka cvičení: 10 min

Počet opakování: 20 rotací na každou stranu

Cílová skupina svalů: Svaly hlubokého stabilizačního systému, zvláště šikmé břišní svaly

Motto dne: Pozornost směrem ke středu se vždy vyplácí.

Jak na věc?

V dnešním cvičení se opět zaměříme na svaly středu těla a podporu hlubokého stabilizačního systému. Zapojí se především šikmé břišní svaly. Svalům hlubokého stabilizačního systému se věnujeme z toho důvodu, že jsou mimořádně důležité pro správné držení těla, zkvalitnění dechového stereotypu a zlepšení koordinace pohybů. Péče o ně se zkrátka vyplatí.

Začněte tím, že se posadíte na podložku. Pokrčte nohy, chodidla opřete o zem. Následně se lehce zakloňte, pokrčené paže držte před hrudníkem, páteř v záklonu zůstává stále rovná. Spolu se záklonem zvedáme i pokrčené nohy, chodidla držte u sebe. A pojďte do rotace. Nohy se nasměrují doleva, ruce a trup doprava. Hlava směřuje za rukama. V pozici neustále balancujte a udržujte všechny části, kromě sedací oblasti, ve vzduchu. Jakmile se Vám podaří ustálit, přetočte celou pozici na druhou stranu, tedy nohy doprava, trup a hlava doleva.

Po celou dobu dýchejte plynule, nezadržujte dech, protože vzduch musí proudit a okysličovat celé tělo. Zároveň pravidelný dech zvyšuje i Vaši koordinaci při hledání rovnovážné polohy. Mezi rotacemi neodpočívejte, naopak zvyšujte tempo, střídání stran při zvládnutí cviku probíhá prakticky plynule. Proveďte 20 rotací na každou stranu.

Nevzdali jste to? Gratulujeme! Vítejte v klubu Odhodlaných, kteří jsou schopni se důstojně postavit čelem naší 14denní fit výzvě. Skvělý pocit z aktivnějšího trávení Vašeho dne se po zásluze dostaví.

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.