FIT VÝZVA - Šikmé břišní svaly v úklonu | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Posilování šikmých břišních svalů v úklonu

Šikmé břišní svaly Fit Výzva Vitalinstitut

Čtvrtý cvik FIT VÝZVY

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik nebudete potřebovat žádné speciální cvičební pomůcky

Délka cvičení: 10 min

Počet opakování: 10 úklonů na každou stranu (celkem tedy dvacet)

Cílová skupina svalů: šikmé břišní svaly

Motto dne: Pevný korpus, to je náš dnešní správný kurz.

Jak na věc?

V místnosti si udělejte dostatek prostoru, abyste se mohli bez problémů a omezení pořádně vytáhnout na obě strany. Pokud cvičíte na hudbu, doporučujeme nějakou klidnou dlouhou skladbu. Dnes se totiž budeme soustředit především na správné provedení celého cviku, v tom spočívá celé kouzlo.

Šikmé svaly břicha jsou pro nás mimořádně důležité, protože jako přímá součást svalového korzetu trupu pomáhají držet celé tělo ve správném postavení. Zároveň udržují i naše vnitřní orgány v adekvátní poloze. Nejvíce je aktivujeme právě prováděním úklonu a rotací horní poloviny těla. Dnes se budeme soustředit na správný úklon.

Postavte se rovně a několikrát se se zavřenýma očima proveďte hluboký nádech a výdech. Poté oči otevřete a rozkročte se opravdu doširoka. Pravou ruku dejte v bok, levou vytáhněte vzhůru podél ucha a vytahujte se z ramene nahoru, samotné rameno však tlačte pocitově k zemi. Postupně se plynule uklánějte směrem doprava, nevybočujte přitom nijak z osy, vytahujte se za svou nataženou levou rukou. Pohled směřujte volně před sebe. Nezapomeňte dýchat. Jakmile cítíte, že jste v maximálním možném úklonu, setrvejte v krátké výdrži.

Poté se narovnejte, dopřejte si hluboký nádech a výdech a pojďte celé na druhou stranu (levá ruka v bok, úklon doleva). Celý cvik opakujte desetkrát na každou stranu.

Cítíte se nyní krásně protaženi? A už se nemůžete dočkat, co pro Vás chystáme na zítra? To je prostě skvělé! Vytrvejte v započaté výzvě a nezapomeňte nás sledovat i nadále.

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.