FIT VÝZVA - Posilování hýždí vol. 2 | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Posilování hýždí vol. 2

Posilování hýždí Fit Výzva Vitalinstitut

Desátý cvik FIT VÝZVA

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik nebudete potřebovat žádné speciální cvičební pomůcky, kromě cvičební podložky.

Délka cvičení: 10 min

Počet opakování: 30 opakování na každou stranu

Cílová skupina svalů: Hýžďové svaly

Motto dne: Formujeme křivky hýždí, jde to krásně, bez obtíží!

Jak na věc?

V dnešním posilovacím cviku se opět zaměříme na hýžďové partie, především na velký hýžďový sval. Cvičit budeme na podložce, žádné prostorově náročné manévry. Jedná se o poměrně jednoduchý cvik s velkou účinností. Pro inspiraci si nalaďte dynamickou hudbu Vašeho srdce a pojďte pěkně svižně na věc.

Klekněte si a opřete se předloktím o zem. Dlaně jsou volně položené na podložce, hlava je v prodloužení těla, pohled směřuje vzhůru. Pár hlubokých nádechů a výdechů a můžeme začít posilovat.

Zdvihněte pokrčenou nohu nahoru. Pohyb zastavte, jakmile se koleno dostane na úroveň kyčle. Nohu spusťte zpět k podložce, ale jenom do té míry, aby se koleno nedotklo podložky. Následně pohyb opakujte v poměrně dynamickém tempu, a to celkem 30krát. Začněte pravou nohou, poté přejděte na levou. Během provádění cviku se soustřeďte na dýchání do břicha. Právě s vědomím hlubokého dechu zpevňujete zároveň i střed těla.

Hezky, dynamicky a účinně! Tak jste zapracovali na Vašem pozadí během dnešní desetiminutovky, krásná práce! Naše čtrnáctidenní fit výzva Vás baví, a to jsme opravdu rádi. Nezapomeňte nás sledovat i nadále.

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.