Vital Institut - O nás

V. HirkaMilí studenti,

vítejte na stránkách Vital Institutu. Studium je založeno na celostním přístupu k lidskému zdraví. Vychází z mých více než dvacetiletých zkušeností.

Moje cesta začala již ve 13ti letech cvičením a zdravou stravou. Postupně jsem se vypracoval v úspěšného juniorského závodníka ve sportovní kulturistice. Abych byl nejlepší, studoval jsem všechnu dostupnou literaturu. Ve 20ti letech mě v mojí dráze vrcholového sportovce zastavilo zranění ramene a proto jsem začal studovat FTVS a stal jsem se trenérem 1.třídy. To jsem doplnil o rehabilitační a kompenzační cvičení, ve kterém vycházím z PhDr P. Tlapáka, dále o DNS podle prof. P. Koláře.

Vždy mě zajímal celostní přístup ke zdraví, proto jsem dále studoval dietologii a masáže a získal kvalifikaci v daných oborech. Práci s energií jsem zahájil v rámci studia Reiki a stal jsem se Mistrem Reiki.

Ve 23 letech jsem začal praktikovat Tibetský Budhismus a v 27 letech jsem přidal studium Tradiční Čínské medicíny. Postupně jsem vystudoval dvě školy Čínské medicíny. V současnosti studuji třetí školu Čínské medicíny. Celostní přístup se uzavřel praktikováním Jógy. V mé osobní praxi se také věnuji sestavování balíčku zdraví na míru pro každého klienta. Dle mého názoru je ideální pro zdraví spojit cvičení, rehabilitační cvičení, správnou stravu a relaxaci.

Cílem Vital Institutu je Vás naučit právě tento celostní přístup. Náš tým je složený z top odborníku z různých oborů. Čeká Vás tedy velmi poutavé studium těla a duše, které Vás ideálně připraví na Vaši individuální praxi s klienty. Poznatky získané ve Vital Institutu samozřejmě použijete také sami na sobě a budete tedy zdravější a šťastnější.

Vše je o píli, pokoře a chuti na sobě neustále pracovat. Věřím, že společnými silami vše zvládneme a studium splní Vaše očekávání. Budu se na Vás těšit na přednáškách!

Za Tým Vital Institutu,

Vladimír Hirka

Odborný garant všech námi pořádaných kurzů


Co představuje Vital Institut?

Náš vzdělávací institut je komplexně zaměřen na zdravý životní styl a jeho přirozené propojování s každodenním životem. Disponujeme týmem zkušených odborníků, kteří jsou připraveni profesionálně vést naše klienty na cestě ke spokojenějšímu, vyváženému a vitálnímu životu v dokonalé kondici a s pevným zdravím.


Náš pohled na lidské tělo a zdraví je celostní, proto i náš přístup ke vzdělávání v nabízených kurzech směřuje k propojení těla, mysli a zdravých stravovacích návyků. Jako jediný vzdělávací institut zdravého životního stylu nabízíme zároveň fitness kurzy (instruktor fitness, funkční trenér, rehabilitační trenér, kondiční trenér), kurzy výživového poradce (se zaměřením na klasickou výživu a výživu dle dietetických pravidel tradiční čínské medicíny) a kurzy instruktora jógy.


V dnešním světě je výhodou a do značné míry dokonce nezbytností maximální efektivita vzdělávacích kurzů a současně jejich časová flexibilita. A přesně takovým kritériím odpovídají právě naše kurzy. Studium kurzů instruktora fitness, funkčního trenéra a poradce pro výživu můžete v našem institutu zahájit doslova kdykoli se rozhodnete. Přednášky a praktická část výuky se konají jak ve všední dny, tak o víkendu. Výuka v průběhu běžných pracovních dní probíhá v pozdně odpoledních až večerních hodinách, abychom vyhověli možnostem i těch nejvytíženějších klientů.


Důležitou součástí výuky je seznamování se s možnostmi sebeprezentace pomocí online prostředků, která má v dnešním fitness světě své nezanedbatelné místo. Snažíme se naše studenty provést současnými možnostmi sebeprezentace ve světě online technologií, stejně jako si osvojit vhodnou techniku pro vedení vlastních kurzů prostřednictvím videa na sociálních sítích.


Jako jediný vzdělávací institut se chceme podílet na kariérním uplatnění našich nejlepších absolventů ve vystudovaném oboru.


Při kompletaci všech námi nabízených kurzů udělujeme absolventům prestižní certifikát Master trainer.

Vize společnosti

Jasný koncept, dlouhodobá vize a orientace na kvalitu jsou naším cílem i prostředkem. Pomáháme osobnostně a především odborně růst nadšencům i profesionálům v oblasti zdravé výživy, fitness životního stylu a jógové praxe.

To vše v přátelském pracovním prostředí a na bázi dobrých vztahů, které mnohdy přetrvají i po ukončení studia. Osobní vazby jsou totiž pro nás velmi důležité a ve světě fitness jsou více než užitečné a žádoucí. Odbornost, profesionalita a přátelské prostředí navozující pocit důvěry se příznivě promítají do výsledných poznatků a schopností našich absolventů.

Sami nezůstáváme nikdy na místě. Výhledem naší společnosti je přetvořit vzdělávací institut na zařízení vysokoškolského typu se studijními programy orientovanými právě na fitness, výživu a jógovou praxi.

Pro dosažení maximální flexibility a dostupnosti našich kurzů pracujeme na zprovoznění uceleného vzdělávacího systému online kurzů, který by rozsahem odpovídal naší současné nabídce s prezenční účastí.