Trenérské kurzy s akreditací MŠMT | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Nabídka kurzů

Kurz instruktora jógy Vital Institut

Kurz jógy

Více
Kurz výživový poradce Vital Institut

Kurz výživového poradce

Více
Trenérský kurz Vital Insitut

Trenérský kurz

Více

Kurzy s akreditací MŠMT

Lidské zdraví pojímáme z celostního hlediska, a proto k němu přistupujeme prostřednictvím 4 základních cest, do kterých jsou zakomponovány naše jednotlivé výukové kurzy:

 

Instruktor fitness

Kurz instruktora fitness se řadí k těm tradičně nejvyhledávanějším a nejoblíbenějším mezi našimi klienty. Kombinuje prvky fitness a kulturistiky. Zaměřuje se na osvojení dovedností vést trénink různých druhů klientů ve fitness centru. Specializuje se především na silové cvičení a důsledné zvládnutí techniky cvičeni, jak s činkami, tak i použití jednotlivých přístrojů ve fitness centru. Absolventi kurzu jsou schopni používat celou řadu tréninkových metod, například reduknčí, tvarovací, silové a další. Důraz je také kladen na metodiku cvičení.

Funkční trenér

Specializace funkčního trenéra se v dnešním světě fitness stává velmi oblíbenou. Především z toho důvodu, že kombinuje schopnosti vést klasický trénink ve fitness centru, stejně jako stále oblíbenější trénink venkovní. Výuka je založena na využití váhy vlastního těla a cvičebních pomůcek, jako jsou například balanční podložky, gumové expandéry či závěsné systémy. Výuka je také doplněna o crossfit a základy vzpírání.

Rehabilitační trenér

Kurz rehabilitačního trenéra je zaměřen na zvládnutí práce se základními vadami a zraněními pohybového aparátu, jakými mohou být bolavá bedra, blokace Si spojení či ruptury křížových vazů a menisku nebo ruptury rotátorové manžety. Získané poznatky absolvent aplikuje do praxe v rámci cvičení hlubokého stabilizačního systému, a to na základě znalostí vývojových poloh.

Kondiční trenér

Kondiční trenér je prakticky orientovaný kurz připravující absolventy na práci s vlastním klientem. Studenty vede k osvojení si kondičně dynamických schopností tak, aby bylo možno je aplikovat do praxe v průběhu tréninku. Absolvent kurzu zvládne techniku běhu. Naučí se také diagnostikovat rozvoj kondičních, dynamických a vytrvalostních schopností tak, aby je mohli zařadit do vlastní praxe.

Výživový poradce

Kurz výživového poradenství je určen všem zájemcům o zdravý životní styl, kteří by rádi prohloubili své znalosti a pochopili zákonitosti fungování lidského těla v závislosti na přijímané potravě. Studenti se v jeho průběhu dozvědí vše podstatné o pozitivních a negativních vlivech stravy na lidské zdraví.

Instruktor jogy

Kurz instruktora jógy je zaměřen na klasickou indickou jógu. Studenti jsou v jeho průběhu seznámeni s původními principy jógy vycházejícími například z učení guru Patanjaliho a jeho osmidílné stezky, Gítánandy, Hatha jógy nebo z Jógy v denním životě. Kurz je postaven na plynulém prolínání se teorie a praxe. Praktická část připravuje studenty především na samostatné vedení vlastních lekcí jógy.

 

Rekvalifikace s Vital Institutem

Stát se výživovým poradcem nebo osobním trenérem v našich kurzech můžete i v rámci profesní rekvalifikace. V tom případě váš kurz zaplatí úřad práce.

Co je k tomu potřeba?

Jak to probíhá?

Vyberete si jeden z kurzů, který je akreditován MŠMT, a s vyplněnou žádostí půjdete na příslušný úřad práce podle vašeho bydliště. Je dobré začít zařizovat souhlas úřadu s dostatečnou rezervou před začátkem kurzu, lhůta pro vyjádření jsou 4 týdny. Při udělení souhlasu podepíšete smlouvu o rekvalifikaci a pak už vám nic nebrání, abyste začali se svou profesní rekvalifikací u nás.

Většinou však kurz vybírá úřad práce sám – v tom případě se hradí také podpora v nezaměstnanosti a jízdné. Zjistěte si, co je pro vás vhodnější na webu úřadu práce.

 

Plánované worskhopy

Workshop sportovní výživa Vital Institut

Sportovní výživa

Více
Trenerský kurz vital Institut

Kondiční trénink

Více
Fitness trenér kurz Vital Institut

Fyziofitness workshop

Více
Jóga vital institut

Rehabilitační workshop

Více
Workshop dietetika TCM Vital Institut

Dietetika dle TČM

Více
Workshop civilizační choroby Vital Institut

Civilizační choroby

Více