Kurz výživového poradce Vital Institut | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Burešova 1660/1, 180 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Informace

 

Kurz výživového poradce našeho vzdělávacího institutu je určen všem zájemcům o zdravý životní styl, kteří by rádi prohloubili své znalosti a pochopili zákonitosti fungování lidského těla v závislosti na přijímané potravě. Studenti se v jeho průběhu dozvědí vše podstatné o pozitivních a negativních vlivech stravy na lidské zdraví.

Tento kurz je akreditován MŠMT a jeho úspěšné absolventy opravňuje vykonávat pozici poradce pro výživu v některém ze zařízení poskytujících výživové poradenství, případně si zařídit vlastní soukromou poradenskou praxi.

Popis kurzu

Student kurzu se postupně seznámí se všemi zásadními směry výživy a výživovými trendy, jako jsou různé formy vegetariánství, ketogenní strava, paleo stravování, nízkosacharidová strava (tzv. LCHF – Low Carb High Fat) a mnohé další. V rámci seznamování se s jednotlivými přístupy se student dozví vše podstatné o přínosech i potenciálních rizicích každého z nich. Zároveň se studenti naučí rozpoznávat individuální potřeby jedince ve stravování.

Dalším velkým tématem v rámci přednáškových cyklů bude stravování jako prevence civilizačních chorob.

Součástí kurzu jsou i základy dietetiky dle pravidel tradiční čínské medicíny.

Z praktických dovedností si studenti vyzkouší analýzu pomocí bioimpedanční metody měření složení těla (tzv. BIA), dále se budou věnovat výpočtu a sestavování vhodného jídelníčku pro děti, dospělé, těhotné ženy, ale i sportovce.

Profil absolventa kurzu (získané znalosti, dovednosti a kompetence)