FIT VÝZVA - Klik - osvědčená klasika | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Klik – osvědčená klasika

Klik Fit Výzva Vitalinstitut

Sedmý cvik FIT VÝZVY

Cvičební pomůcky: Pro tento cvik nebudete potřebovat žádné speciální cvičební pomůcky, příjemné je užití cvičební podložky.

Délka cvičení: 15 min

Počet opakování: 10 kliků zopakovat ve 2 sériích

Cílová skupina svalů: Komplexní cvik na celou muskulaturu

Motto dne: Správný KLIK, skvělý cvik!

Jak na věc?

Klik je při posilování celého těla absolutní jedničkou a osvědčenou klasikou. Proto Vás o něj v rámci naší 14denní fit výzvy nemůžeme rozhodně ochudit. Zdá se, že to nic není, ale věřte, že klíč k úspěchu spočívá ve správném základním nastavení cvičební pozice.

Tedy pojďme na to. Rozprostřete si na zem cvičební podložku, a nastavte správně pozici rukou, konkrétně dlaní. Od toho se odvíjí celý základ cviku. Správné nastavení lopatky a ramene vychází z precizního postavení dlaně. Takže dlaně jsou na podložce mírně vytočené ven, prsty směřují dopředu a lehce do strany od těla. Tlak těla směřuje do spodní části dlaně a pod celou zbývající dlaní se klene vzduchová kapsa (jako byste pod rukou drželi malý balonek). Tlak tedy nikdy nesměřujte do celé dlaně a pozor si dejte také na prsty – nesmějí jít proti sobě ani příliš ven do stran.

Teď už stačí „jen“ vyrovnat celé tělo, jako ve stoji, lokty zásadně držet u těla, nikdy nevybočovat do stran. Natažené nohy se vzadu opírají o špičky. Zakřivení páteře zůstává během kliku přirozené, ramena a lopatky se stahují šikmo dolů, jako kdyby do zadní kapsy kalhot.

Hlava je v prodloužení těla, pohled směřuje před sebe. Žádné záklony ani předklony, abyste zbytečně nezatěžovali krční páteř. Dýchejte zhluboka a pravidelně.

Ano, správný klik je zkrátka dřina. Ale věřte, že pouze jeho dokonalé provedení dává smysl a je Vašemu tělu ku prospěchu. Pokuste se provést správně deset kliků. A když se Vám to povede dobře, sérii si klidně zopakujte.

Nevzdali jste? Tak to je úžasná zpráva. Dnešek byl opravdovou výzvou, ale máte kliku, že jste do toho s námi šli. Posílit na jeden zátah díky vlastní zátěži celé tělo, to se počítá! Sledujte nás i nadále, těšíme se na zítřejší společné cvičení.

Sdílejte své výsledky s námi na Instagramu a vyhrajte! Přidejte hashtag #vitalvyzva a označte @vitalinstitut na fotce, kde cvičíte s Vitalem.