Akrojóga spojuje - partnerská jóga | Vital Institut
Po - Ne 08:00 - 19:00
Pod Vlachovkou 494/19, 182 00 Praha 8
Po - Ne 08:00 - 19:00
Heršpická 6, Brno-střed-Štýřice

Akrojóga – kouzlo partnerství

Akrojoga Vitalinstitut

Akrojóga představuje jeden z nových směrů jógy. Kombinuje prvky akrobacie, klasických poloh jógy, thajské masáže a v neposlední řadě též párového cvičení. Akrojóga se zakládá na principu hledání rovnováhy, uvědomění si tělesného středu, posílení komplexního systému svalstva, sebedůvěry i důvěry mezilidské.

Probuďte své vnitřní dítě

Jste milovníkem jógy? Vyzkoušejte něco nového a zajděte na lekci akrojógy. Posílíte tím nenásilným způsobem široké spektrum svalstva, a to i vnitřního, vlastní sebedůvěru a v neposlední řadě pobavíte a probudíte k životu své vnitřní dítě. Protože hrát si jako v cirkusu nemůže být nikdy na škodu. Zapomenout chvíli na svou seriózní polohu a prostě o kousek vzlétnout, v tom spočívá to hlavní kouzlo.

Cvičení s partnerem umožňuje nenásilným způsobem velmi efektivně protáhnout a posílit skupiny svalů, které bychom sami procvičovali mnohem obtížněji.

Umění být vnímavým partnerem

Polohy v rámci akrojógy jsou velmi často balanční. Hledání rovnováhy je důležitou a prospěšnou cestou v životě každého z nás. Zajímavou variantou je zkusit toto hledání podniknout ve dvou. Do hry se tak totiž dostávají další důležité aspekty – souhra, ohleduplnost, vnímavost a slaďování se s naším partnerem, který pro tu chvíli tvoří s námi tvůrčí jednotku o dvou členech, součást celku táhnoucího za jeden provaz.

S druhým se učíme spolupracovat postupně, paměť těla je značně zvykovou záležitostí. Je to hodně podobné, jako v životě či chcete-li v soužití. Všichni jsme svým způsobem stejní a odlišní zároveň. Aby nám to společně fungovalo a mohli jsme tvořit zajímavý tvůrčí pár, je třeba se poznat, vnímat, chtít porozumět tomu druhému a být si vzájemnou oporou.

Na lekce akrojógy bývá zpravidla možné dorazit jak ve dvou, tak i samostatně. Vždy se v rámci skupiny najde někdo, kdo s Vámi bude cvičit.

Na co se můžete těšit

Lekce začíná krátkým zahřátím a protažení, ať již prostřednictvím jógy nebo jiné rychlé rozcvičky. Následuje nácvik posilovacích a zpevňovacích cviků, práce na budování dobrého pocitu v inverzích (obrácených polohách – stojích na hlavě, předloktí, rukách), a poté již nejzábavnější část celého programu – akrojógové létání.

Létání funguje na principu spolupráce tzv. báze (základna čili ten dole, který drží letce), letce (ten, který je ve vzduchu) a spottera, dohlížejícího na celkovou bezpečnost. Díky práci ve skupinkách je celý nácvik mimořádně bezpečný. Navíc si každý praktikující může postupně vyzkoušet všechny role v rámci skupiny.

Závěr lekce je věnován celkovému zklidnění a nezbytnému uzemnění, které se provádí buď prostřednictvím příjemné thajské masáže nebo díky terapeutickému létání, při kterém je letec protahován a jemně masírován bází, která ho zdvihá do vzduchu. Díky tomu je možné zrelaxovat a geniálně protáhnout a uvolnit především páteř.

Nebe nad hlavou

Velmi zajímavým zážitkem je, pokud se dostanete na některou z otevřených lekcích pod širým nebem. Cvičit s oblohou nad hlavou a trávou a stromy všude kolem je zkrátka nezaměnitelnou zkušeností. I lekce, které jsou v učebně Vás samozřejmě budou bavit.

Kouzlo umě-ní

Poznat netušené možnosti vlastního těla je neskutečně lákavé. Nikdy byste nevěřili, čeho všeho jste schopni. Stačí se jen naladit, uvolnit, zachytit tón vnitřní rovnováhy, aktivizovat ty správné skupiny svalstva a voilá, světová akrobatická póza je na světě.

S čím můžete počítat

Akrojóga je vhodná prakticky pro každého. Předchozí zkušenost s praktikováním jógy je výhodou, ne však nezbytnou nutností. Důležité je především objevit v sobě zcela niternou a přirozenou touhu si hrát jako děti – volně, nadšeně, bez posuzování a zcela přirozeně. Zkrátka dát do toho všechno a pustit se do bláznivého užívání si, zažít hodně pohybu, moře smíchu a poznat stejně naladěné lidi. Každá skupina, která v rámci lekcí vznikne, má svou specifickou dynamiku. Bezprostřední a čistě neformální prostředí dokáže divy. Vyladí i Vás.

Prostudujte i nabídku našich kurzů instruktorů jógy, a to ještě dnes. Využijte speciální slevy kurzovného, pokud se společně zapíšete ve dvou či ve třech účastnících. Tvořit tým se zkrátka vyplatí!